بلاگ

قیمت ورق استیل

عوامل موثر در قیمت ورق استیل

چه عواملی در قیمت ورق استیل تاثیر گذار هستند ؟

 

می دانیم که هریک از وسایل بر اساس عوامل مختلفی قیمت نهایی آن ها محاسبه می ‌شود. به عنوان مثال قیمت ورق استیل متفاوت و متغیر است و بر اساس

عوامل مختلفی تعیین می شود. لذا افراد می توانند با در نظر گرفتن این عوامل و آگاهی از آن ها به صورت تقریبی با قیمت این ورق ها آشنا شوند.

 

شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت و یا تماس با شماره های زیر با مشاوران پارس پریزن در ارتباط باشید 

 +98 21 33900870 - +98 21 33944891

از مهم ترین عوامل موثر در قیمت ورق استیل می ‌توانیم به جنس، کیفیت، اندازه، ابعاد و آلیاژ آن ها اشاره کنیم. یعنی اصلی ترین عامل در افزایش قیمت این ورق ها آلیاژ آن ها می باشد. همچنین عناصر و ترکیبات آلیاژی نیز در افزایش قیمت ‌ها نقش بسیاری دارند. چرا که هرچه عنصر ها و ترکیبات تولید کننده این ورق ها بیشتر شود، قیمت آن ها بیشتر خواهد شد. علاوه بر این می توان گفت این ورق ها براساس ویژگی و کاربرد هایشان دارای قیمت های متفاوتی هستند.

ورق استیل چیست؟؟

ورق استیل از جمله ورق ها و محصولات فولادی است که دارای آلیاژ مختلفی می باشد. اما مهم ترین پایه و متریال آن، آهن است. به همین منظور این ورق ها دارای استحکام و مقاومت بسیار بالایی می باشند. علاوه بر این از ترکیبات دیگری هم با توجه به میزان سختی، انعطاف پذیری و شکل پذیری در تولید آن ها استفاده می‌ کنند. لذا قیمت آن ها با توجه به میزان استحکام و مقاومتشان متغیر است.

از طرف دیگر، این ورقه ها دارای ویژگی و خواص مکانیکی بسیاری هستند. همچنین می توان گفت ورق استیل به عنوان یکی از پر کاربرد ترین محصولات فردی مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که با توجه به خواص مکانیکی که دارد، در صنایع مختلف از آن استفاده می ‌کنند.

در تولید این محصولات از آهن و کربن استفاده می ‌کنند. لذا مقاومت و استحکام بسیار بالایی دارند. به عبارت دیگر هر چه مقدار کربن این محصول بیشتر شود، مقاومت آن بیشتر می‌ شود. به همین منظور قیمت ورق استیل بر اساس مقدار آهن و کربن محاسبه می شود.

علاوه بر این، این محصولات در انواع و ابعاد مختلفی طراحی و تولید شده اند. همچنین این ترکیبات باعث شده است آن ها در برابر دمای بالا و پایین از خود مقاومت نشان دهند.

معمولا قیمت، جنس و کیفیت ورق استیل را با توجه به آلیاژها تعیین و مشخص می کنند. اما جنس اکثر این ورق ها آهن و کربن می باشد. به عنوان مثال نیمی از ترکیبات آن آهن و یک سوم کربن است. این ترکیبات باعث ایجاد ویژگی ها و مزایای منحصر به فردی برای ورق استیل شده است.

قیمت ورق استیل

 

مزیت های ورق استیل ؟؟

 

همان طور که می دانیم این محصول در انواع مختلفی طراحی و تولید می ‌شود. لذا دارای مزایا و استحکام بسیاری می باشد. به همین منظور علاوه بر استحکام در برابر خوردگی، این محصول ضد زنگ، صاف و براق نیز می باشد. از مهم ترین مزایای ورق استیل می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. این ورق به صورت مات و براق در بازار ها یافت می‌ شود.
 2. ورق های استیل ضد زنگ هستند. همچنین از روکش بسیار مقاومی برخوردار می باشند.
 3. برخورداری از ظاهر تمیز و بسیار زیبا
 4. سطح مقاومتی و استحکام بسیار بالا
 5. دارای خواص ضد زنگ و مکانیکی بسیار خوبی می باشد.
 6. این ورق ها در برابر حرارت و دما از خود مقاومت نشان می دهند.
 7. مهم ترین مزایای این ورق ها امروزه قابلیت بازیافت شدنشان می باشد.

با توجه به مزایا و ویژگی‌ هایی که بیان کردیم، می ‌دانیم ورق استیل کاربردهای متنوع و مختلفی دارد. امروزه یکی از اصلی ترین کاربرد های این ورق، کاربرد صنعتی و حتی غیر صنعتی می باشد. همچنین از آن به عنوان محصول تزئینی نیز استفاده می ‌کنند. لذا شرکت های تولید کننده با توجه به مزایا و کاربرد های این محصولات، قیمت آن ها را محاسبه و مشخص می کنند.

علاوه بر این می دانیم که بیشترین استفاده و مصرف این محصولات فولادی در صنایع مختلف از جمله ساختمان سازی است. لذا کاربرد های آن ها را نمی توان نادیده گرفت.

 

خرید ورق استیل

 

آلیاژهای ورق استیل:

می دانیم که این محصولات فولادی دارای آلیاژ های مختلف و متنوعی می باشند. از طرف دیگر انواع ورق استیل در مقاطع و آلیاژهای مختلف تولید و طراحی می شود. لذا از مهم ترین عناصر و مواد آلیاژی مورد استفاده در ورق های استیل می توانیم به نیکل و کروم اشاره کنیم.

این عناصر آلیاژی باعث افزایش مقاومت و استحکام ورق های استیل شده اند. همچنین میزان استحکام آن ها را در برابر حرارت و هرگونه خوردگی و آسیب افزایش داده اند. به همین منظور از مهم ترین آلیاژ های ورق استیل می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. آلیاژ ورق استیل ۳۱۶ : این آلیاژ ورق ها، در طبقه بندی مختلف در دسته استیل های نگیر قرار می ‌گیرند. یعنی می ‌توان گفت این آلیاژ به عنوان استیل های نگیر شناخته می شود. بنابراین یکی از مهم‌ ترین مزایا و ویژگی‌ های این نوع آلیاژ، جوشکاری مناسب آن می باشد.
 2. آلیاژ ورق استیل ۳۱۲ : این مدل آلیاژ، به عنوان ورق های نسوز شناخته می شود. به همین منظور برای ساخت قطعات و وسایل در حرارت و دمای بسیار بالا از آن استفاده می ‌کنند.
 3. آلیاژ ورق استیل ۴۱۰ : این آلیاژها بسیار ارزان و مناسب هستند. چرا که مقدار نیکل مورد استفاده در آن ها کمتر می باشد. اما یکی از مهم‌ ترین مزایا و ویژگی های این نوع آلیاژ ورق استیل، مغناطیسی بودن آن ها می باشد. به همین منظور کاربردهای متنوعی دارند.
 4. آلیاژ ورق استیل ۴۲۰ : این آلیاژ به عنوان فولاد ضد زنگ به شمار می‌ رود. چرا که مقاومت بسیاری در برابر خوردگی و سایش دارد. به همین منظور برای ساخت وسایلی مانند چاقو، قیچی و.... از آن استفاده می کنند.

پس این ورق ها آلیاژ های دیگری هم دارند که هر کدام از آن ها دارای تفاوت در قیمت و کاربرد هایشان می باشند. اما می توان گفت آن ها از ویژگی های مشابه نیز برخوردار هستند.

 

ورق استیل 316

 

انواع ورق استیل:

همان طور که بیان کردیم ورق های استیل در انواع و ابعاد مختلفی طراحی شده اند. همچنین آلیاژ های متفاوتی دارند. لذا آن ها بر اساس آلیاژ هایی که دارند در مدل های متنوع طراحی می‌ شوند. سپس با قیمت مقرون به صرفه و مناسب وارد بازارها می ‌شوند.

 افراد نیز می ‌توانند برای اطلاعات از انواع و مدل های ورق استیل با کارشناسان فروش آن ها مشورت کنند. چرا که این کارشناسان علاوه بر معرفی انواع و مدل های این ورق، کیفیت آن ها را هم بیان می کنند.

از آنجایی که این ورق ها بر اساس آلیاژ دسته بندی می ‌شوند، معروف ترین مدل و انواع آن ها سری ۳۰۰ و ۴۰۰ می باشد. اما سری ۳۰۰ بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. چراکه ضد زنگ بوده و دارای مقاومت بسیار بالا می باشد. همچنین این ورق ها با توجه به کاربرد هایشان دارای مجموعه هایی می باشند. لذا از دیگر مدل ها و انواع مختلف ورق های استیل می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

ورق های استیل طلایی و نگیر، ورق های استیل رنگی، ورق استیل ۳۰۴، ۳۰۹، ۳۱۶، ۴۰۰، ۴۰۱، ۴۰۲، ۴۱۰، ۴۲۰ و...... هر یک از این ورق ها دارای ویژگی و مزایایی می باشند. اما یکی از اصلی ترین مزایای انواع ان ها، استحکام در برابر سای و حرارت می باشد. یعنی این ورق ها در مقاومت و استحکام در برابر سایش و خوردگی ویژگی های شبیه به یکدیگر دارند. اما این را هم بگوییم که تنها تفاوت آن ها در قیمتشان می باشد چرا که دارای قیمت های متنوعی هستند. به همین منظور شرکت تولید کننده آن ها تعرفه های متفاوتی برای فروششان در نظر گرفته است.

 

ورق استیل روکش دار

 

 

نحوه خرید ورق استیل:

روش های مختلفی برای خرید ورق استیل وجود دارد. یعنی شرکت ها روش های متنوعی را برای فروش محصولات خود در نظر گرفته اند. لذا یکی از اصلی ترین روش ها، خرید اینترنتی وسایل می باشد.  نحوه خرید و بررسی قیمت ورق استیل به صورت اینترنتی مزایای بسیاری دارد. بنابراین افراد می توانند به سایت شرکت های تولید کننده مراجعه کنند. سپس بعد از انتخاب محصول مورد نظر خود و اطلاع از مشخصات آن، آن را خریداری کنند. خلاصه اینکه افراد می‌ توانند برای استعلام از قیمت این محصولات و عوامل موثر در قیمت آن ها، با کارشناسان فروش در ارتباط باشند. همچنین پس از بهره مندی از خدمات آن ها محصول مورد نظر خود را خریداری کنند. برای اینکه یک خرید ایمن و راحت داشته باشید بایستی از یک مرکز معتبر و حرفه ای این کار را انجام دهید.

پارس پریزن یک مرکز بسیار حرفه ای و معتبر در زمینه استعلام قیمت ورق استیل و خرید آن است که توانسته نام درخشانی را از آن خود کند. همواره این مرکز توجه تمامی مشتریان را به خود جلب کرده و مانع از آن شده که مشتریان نارضایتی داشته باشند.

مقالات مرتبط

معرفی ورق استیل ۳۱۶

معرفی ورق استیل ۳۱۶

آشنایی با ورق استیل

آشنایی با ورق استیل

درباره ما

مجموعه پارس پریزن فعالیت خود در زمینه فلزات  از سال 1345 با تولید و آنادایز ورق آلومینیوم و درب و پنجره آلومینیوم تاسیس نموده است و سال
1370 با تغییر کاربری به واردات و توزیع انواع ورق استیل و آلومینیوم و لوله های استیل همچنین احداث کارگاه خدماتی وتولیدی با جدیدترین دستگاههای روز دنیا
 جهت ساخت جعبه وسازه های فلزی (جعبه برق-جعبه دستگاه جوش-صندلی –میزو....) تا به امروز به فعالیت خود ادامه می دهد. شما می توانید در سایت پارس پریزن انواع سفارش خود از قبیل خرید ورق استیل و آلومینیوم و لوله استیل همچنین سفارش انواع سازه وجعبه فلزی را به راحتی سفارش نمایید.

تماس با ما

آدرس کارگاه:

تهران-خیابان 15 خرداد-خیابان پامنار- کوچه الیاس پرتوی –پلاک 3


آدرس فروشگاه :

تهران-خیابان 15 خرداد –خیابان پامنار –پلاک 109

33900870 21 98+

33944891 21 98+