بلاگ

معرفی ورق استیل ۳۱۶

معرفی ورق استیل ۳۱۶

خرید ورق استیل ۳۱۶  

در ادامه این مقاله می خواهیم به بررسی و معرفی ورق استیل ۳۱۶ بپردازیم. همچنین می خواهیم مطالبی را در مورد کاربرد و مزایای این نوع ورق و هزینه ای که دارد ارائه دهیم. علاوه بر این روش خرید این ورق و حتی آلیاژهای ورق استیل را بیان می کنیم. از طرفی  برای درک و آشنایی بیشتر با این مدل

ورق، انواع ورق استیل را معرفی و بررسی می کنیم.

 

ورق استیل 316

درباره ورق استیل ۳۱۶

ورق استیل ۳۱۶ از جمله ورق هایی است که امروزه محبوبیت بسیاری نزد افراد پیدا کرده است. چرا که ترکیبات و پایه اصلی آن آهن می باشد. لذا می ‌توان گفت از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. در ترکیب شیمیایی این نوع ورق از نیکل و کروم استفاده می‌ کنند. به همین منظور آن را به عنوان ورق های استیل ضد زنگ شناخته اند. به عبارت دیگر می توان گفت این نوع ورق محصولی زنگ نزن است.

از طرف دیگر، این محصول از جمله ورق و محصولات فولادی تولید شده است که آلیاژ های متفاوتی دارد. یعنی می توان گفت این ورق بر اساس آلیاژهای متنوع و مختلفی طراحی و تولید شده است. لذا ویژگی و کاربرد های مکانیکی این محصول نسبت به دیگر محصولات بیشتر است. همچنین می توان گفت ورق استیل ۳۱۶ به عنوان یکی از رایج ترین محصولات فولادی مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که با توجه به خواص مکانیکی که دارد، در صنایع مختلف از آن استفاده می ‌کنند.

در تولید این محصولات از آهن و کربن استفاده می ‌کنند. لذا می ‌توان گفت مقاومت و استحکام بسیار بالایی دارند. به عبارت دیگر هر چه مقدار کربن این ورق بیشتر شود، مقاومت آن بیشتر می‌ شود. این ورق ها دارای انعطاف پذیری بسیار خوبی هستند و  ضد زنگ شناخته می شوند. به همین منظور از آن ها به عنوان ورق نگیر نیز استفاده می کنند. بنابراین این محصولات در انواع و ابعاد مختلفی طراحی و تولید شده اند. همچنین می توان گفت این ترکیبات باعث شده است آن ها در برابر دمای بالا و پایین از خود مقاومت نشان دهند.

جنس و کیفیت اکثر این وسایل آهن و کربن می باشد. لذا می توان گفت نیمی از ترکیبات آن ها آهن و یک سوم کربن است. این ترکیبات باعث ایجاد کاربرد ها و مزایای منحصر به فردی برای ورق استیل ۳۱۶ شده است. به همین منظور افراد می توانند با استفاده از این نوع ورق از مزایای آن به خوبی بهره مند شوند.

 

خرید ورق استیل 316

آلیاژهای ورق استیل:

می دانیم که این محصولات فولادی بر اساس آلیاژهای مختلفی طراحی و تولید می شوند. از طرف دیگر می توان گفت انواع ورق استیل در مقاطع و آلیاژهای مختلف تولید و طراحی می شود. لذا از مهم ترین عناصر و مواد آلیاژی مورد استفاده در ورق های استیل می توانیم به نیکل و کروم اشاره کنیم.

این عناصر آلیاژی باعث افزایش مقاومت و استحکام ورق های استیل شده اند. همچنین می توان گفت میزان استحکام آن ها را در برابر حرارت و هرگونه خوردگی و آسیب افزایش داده اند. به همین منظور از مهم ترین آلیاژ های ورق استیل می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  1. آلیاژ ورق استیل ۳۱۶ : این نوع ورق ورق ها، در دسته بندی مختلف قرار دارند. لذا از آن ها به عنوان ورق های استیل نگیر استفاده می کنند. یعنی می ‌توان گفت این آلیاژ به عنوان استیل های نگیر شناخته می شود. بنابراین یکی از مهم‌ ترین مزایا و ویژگی‌ های این نوع آلیاژ، جوشکاری مناسب آن می باشد. ۲.آلیاژ استیل ۳۱۲ : این مدل آلیاژ، به عنوان ورق های نسوز شناخته می شود. به همین منظور برای ساخت قطعات و وسایل در حرارت و دمای بسیار بالا از آن استفاده می ‌کنند.  ۳. آلیاژ استیل ۴۱۰ : این آلیاژها بسیار ارزان و مناسب هستند. چرا که مقدار نیکل مورد استفاده در آن ها کمتر می باشد. اما می ‌توان گفت یکی از مهم‌ ترین مزایا و ویژگی های این نوع آلیاژ ورق استیل، مغناطیسی بودن آن ها می باشد. به همین منظور کاربردهای متنوعی دارند.  ۴.آلیاژ استیل ۴۲۰ : این آلیاژ به عنوان فولاد ضد زنگ به شمار می‌ رود. چرا که مقاومت بسیاری در برابر خوردگی و سایش دارد. به همین منظور برای ساخت وسایلی مانند چاقو، قیچی و.... از آن استفاده می کنند.

از میان آلیاژهای مختلف این ورق ها، آلیاژ یا ورق استیل ۳۱۶ به عنوان رایج ترین محصول مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که ضد زنگ است و از گروه ورق های نگیر به شمار می رود.

 

قیمت ورق استیل 316

 

کاربرد ورق استیل ۳۱۶:

همان طور که در بالا اشاره کردیم، در صنایع مختلفی از این نوع ورق استفاده می‌ کنند. چرا که دارای استحکام و مقاومت بسیار بالایی می باشد. همچنین در اندازه و ابعاد مختلفی طراحی شده است. از طرف دیگر می توان گفت این محصول ضد زنگ و نگیر می باشد. همچنین این محصول علاوه بر ضد زنگ بودن در برابر خوردگی و سایش از مقاومت بسیار دارد از مهم ‌ترین کاربرد ورق استیل ۳۱۶ می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  1. کاربرد این محصولات در تولید و ساخت قطعات بزرگ
  2. از آن ها برای بدنه خودرو و درب آسانسورها استفاده می کنند.
  3. این ورق به صورت مات و براق وارد بازار ها می شود.
  4. این نوع ورق ضد زنگ و نسوز است.
  5. برخورداری از ظاهر تزئینی، صنعتی و یا حتی غیر صنعتی
  6. سطح مقاومتی و استحکام آن در برابر هرگونه آسیب و خوردگی بسیار بالا می باشد.

علاوه بر این می دانیم که بیشترین استفاده و مصرف این محصولات فولادی در صنایع مختلف از جمله ساختمان سازی است. اما کاربرد و مزایای دیگری هم دارد که یکی از اصلی ترین کاربردهای آن امروزه، استفاده در تولید سیمان و صنعت ساختمان سازی می باشد.

با توجه به کاربرد ها و ویژگی‌ هایی که بیان کردیم، می ‌دانیم ورق استیل ۳۱۶ کاربردهای متنوع و مختلفی دارد. لذا یکی دیگر از کاربرد های این ورق، کاربرد صنعتی و حتی غیر صنعتی می باشد. همچنین می‌ توان گفت از آن به عنوان محصول تزئینی نیز استفاده می ‌کنند.

 

ورق استیل 316

قیمت ورق استیل ۳۱۶:

می دانیم که هریک از وسایل بر اساس عوامل مختلفی قیمت نهایی آن ها محاسبه می ‌شود. به عنوان مثال می‌ توان گفت قیمت ورق استیل ۳۱۶ متفاوت و مختلف است و بر اساس عوامل مختلفی محاسبه می شود. لذا افراد می توانند با در نظر گرفتن این عوامل، به صورت تقریبی با قیمت این ورق ها آشنا شوند.

از مهم ترین عوامل موثر در محاسبه قیمت ورق استیل ۳۱۶ می ‌توانیم به جنس، کیفیت، اندازه، ابعاد و آلیاژ آن ها اشاره کنیم. یعنی می توان گفت اصلی ترین عامل در افزایش قیمت این ورق ها آلیاژ آن ها می باشد. لذا آلیاژ ۳۱۶ به دلیل مقاومتی که دارد، کمی گران تر می باشد. همچنین عناصر و ترکیبات آلیاژی نیز در افزایش قیمت ‌ها نقش بسیاری دارند. چرا که هرچه عنصر ها و ترکیبات تولید کننده این ورق ها بیشتر شود، قیمت آن ها بیشتر خواهد شد. علاوه بر این می توان گفت این ورق ها براساس ویژگی و کاربرد هایشان دارای قیمت های متغیری هستند. لذا از عوامل موثر در تعیین قیمت آن ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

ضخامت و اندازه ورق، نوع شرکت تولید کننده ورق ها، مزایا و کاربرد هایشان در صنایع گوناگون، نحوه خرید ورق استیل ۳۱۶، نوع ترکیب به کار رفته در آن ها و درصد آن و......

به همین منظور می ‌توان گفت هر یک از شرکت ها قیمت های متنوعی را برای فروش این محصولات در نظر گرفته اند. به عبارت دیگر شرکت پارس برزین از جمله شرکت هایی است که در زمینه تولید آهن و فروش آن فعالیت می ‌کند. همچنین قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای را برای فروش محصولات در نظر گرفته است. از طرفی می‌ توان گفت این شرکت خدمات گسترده ای را به مشتریان ارائه می دهد و از افراد هیچ گونه نگرانی جهت خرید ورق ها ندارد.

 

قیمت ورق استیل

 

انواع ورق استیل:

همان طور که بیان کردیم ورق های استیل در انواع و ابعاد مختلفی طراحی شده اند. همچنین آلیاژ های متفاوتی دارند. لذا می‌ توان گفت آن ها بر اساس آلیاژ هایی که دارند در مدل های متنوع طراحی می‌ شوند. سپس با قیمت مقرون به صرفه و مناسب وارد بازارها می ‌شوند.

 شما عزیزان نیز می ‌توانید برای اطلاعات از انواع، ابعاد ، مشخصات و مشاوره درباره چگونگی فروش ورق استیل ۳۱۶ با کارشناسان فروش ما ها مشورت کنید. چرا که کارشناسان ما علاوه بر معرفی انواع و مدل های این ورق، کیفیت آن ها را هم بیان می کنند.

از آنجایی که این ورق ها بر اساس آلیاژ دسته بندی می ‌شوند، معروف ترین مدل و انواع آن ها سری ۳۰۰ می باشد. اما می ‌توان گفت سری ۴۰۰ هم مورد استفاده قرار می گیرد. ولی از سری ۳۰۰ استفاده گسترده تری می شود. چراکه ضد زنگ بوده و دارای مقاومت بسیار بالا می باشد. همچنین می ‌توان گفت این مدل ورق نیز خود دارای کاربرد و زیر مجموعه ‌های بسیاری می باشد. علاوه بر این، از دیگر مدل ها و انواع مختلف ورق های استیل می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

ورق های استیل سری ۴۱۰، ورق های استیل رنگی، ورق نگیر، ورق های استیل طرح دار، ورق های استیل طلایی، ورق سری ۲۰۱ ،ورق  سری ۳۰۹، ورق سری ۳۱۵، ورق سری ۳۰۱، ورق سری ۴۰۰

هر یک از انواع و مدل های این ورق ها دارای کاربرد و مزایای بسیاری می ‌باشند. اما می‌ توان گفت رایج ترین آن ها ورق ۳۱۶ می باشد. چرا که از نظر مقاومت و استحکام نسبت به آن ها مناسب تر است. همچنین ضد زنگ بودن یکی از اصلی ترین مزایا و کاربردهای آن می ‌باشد. اما در کل می ‌توان گفت تمامی ورق ها دارای خواص مکانیکی مشابهی می باشند.

 

سخن پایانی:

همانطور که می دانیم افراد میتوانم با روش‌های مختلفی این معما وسایل مورد نیاز خود را خریداری کنند یکی از پرطرفدار ترین روش خرید اینترنتی ورق استیل ۳۱۶ می باشد لذا افراد می توانند

خلاصه اینکه افراد می‌ توانند برای آشنایی با انواع و آلیاژهای مختلف ورق های استیل با کارشناسان فروش مادر ارتباط باشند. همچنین از خدمات رسانی ما به خوبی بهره مند شوند. سپس محصولات شان را با قیمت مناسب خریداری کنند.

مجموعه فلزات پارس پریزن 

این مجموعه با سالها تجربه در زمینه واردات ، توزیع و فروش فلزاتی از قبیل ورق استیل می‎تواند در زمینه خرید ورق استیل و دیگر فلزات در خدمت شما عزیزان باشد .

مقالات مرتبط

درباره ما

مجموعه پارس پریزن فعالیت خود در زمینه فلزات  از سال 1345 با تولید و آنادایز ورق آلومینیوم و درب و پنجره آلومینیوم تاسیس نموده است و سال
1370 با تغییر کاربری به واردات و توزیع انواع ورق استیل و آلومینیوم و لوله های استیل همچنین احداث کارگاه خدماتی وتولیدی با جدیدترین دستگاههای روز دنیا
 جهت ساخت جعبه وسازه های فلزی (جعبه برق-جعبه دستگاه جوش-صندلی –میزو....) تا به امروز به فعالیت خود ادامه می دهد. شما می توانید در سایت پارس پریزن انواع سفارش خود از قبیل خرید ورق استیل و آلومینیوم و لوله استیل همچنین سفارش انواع سازه وجعبه فلزی را به راحتی سفارش نمایید.

تماس با ما

آدرس کارگاه:

تهران-خیابان 15 خرداد-خیابان پامنار- کوچه الیاس پرتوی –پلاک 3


آدرس فروشگاه :

تهران-خیابان 15 خرداد –خیابان پامنار –پلاک 109

33900870 21 98+

33944891 21 98+